ZIMNA WOJNA - oficjalny zwiastun filmu - Najnowsze Filmy cda online

ZIMNA WOJNA – oficjalny zwiastun filmu

matheenn Maj 22, 2018 Views 81

ZIMNA WOJNA – w polskich kinach od 8 czerwca.

Nagrodzone za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, nowe dzieło Pawła Pawlikowskiego – laureata Oscara za film „Ida”.

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Categories

(11) comments

 • krystyna zdybel Maj 22, 2018 Odpowiedz

  Już zwiastun mnie wzrusza, a co będzie potem??

 • Time Lord Maj 22, 2018 Odpowiedz

  Najlepszy zwiastun do polskiego filmu jaki powstał.

 • hiolka Maj 22, 2018 Odpowiedz

  1:14 – scena jakby nakręcona w latach 50-tych. Za to cenię i podziwiam talent Pawła Pawlikowskiego – potrafi idealnie oddać klimat czasu, w którym dzieje się film. Chapeau bas!

  P.S. Hipnotyzujący zwiastun i muzyka, nabiłam w ciągu jednego dnia chyba kilkadziesiąt odtworzeń. Niecierpliwie czekam na film i soundtrack.

 • Aleksander Krzeczkowski Maj 23, 2018 Odpowiedz

  Do wszystkich, którym (już nawet bez obejrzenia filmu) jakaś tam ideologia amputuje wrażliwość na artystyczny wymiar i rzeczywistą historię tego filmu – jeżeli oczekujecie od polskich twórców miernych gniotów od strony artystycznej, które będą płaskimi, jednostronnymi laurkami dla narodu polskiego to nie różnicie się niczym innym od ideologów soc-realizmu, nazistowskich propagandystów, czy urzędników w Korei Płn. Historia żadnego narodu na świecie nie jest zero-jedynkowa.

 • A.M. Z Maj 24, 2018 Odpowiedz

  Wielkie serducho za polski folk w nowym wydaniu <3 nie ma to jak promocja kultury robiona w dobry sposób

 • sentimento57 Czerwiec 4, 2018 Odpowiedz

  Predivan bluz spot kao triler za jedan od najboljih evropskih filmova 2018.g.
  Čestitam !
  Hvala na ovim trenucima uživanja !

 • Agata Namlik Czerwiec 10, 2018 Odpowiedz

  Film jest taki jak zwiastun. Nie można oderwać od niego oczu. Wspaniały!

 • Ola Przybytkowska Czerwiec 21, 2018 Odpowiedz

  Film przepiękny i zarazem bardzo smutny. Trochę okoliczności przeszkadzały tej miłości, a trochę sami zakochani. Dla mnie film o tym, że czasami sama miłość, choćby odwzajemniona, największa, szczęśliwa, nie wystarczy, żeby zlepić dwoje ludzi. Ale dla tej przepięknej, chociaż niezwykle smutnej historii miłości, warto pójść do kina. Plus do tego ta szczera, z serca płynąca muzyka. Wszystko tu pasuje, nic nie zgrzyta.

 • Droho Lipiec 6, 2018 Odpowiedz

  when this movie ended, people in the cinema just stayed in their seats motionless, in silence, for quite a while. as i remember form high school, this effect is called Catharsis. It really was one!

 • Gregor Valentovic Lipiec 9, 2018 Odpowiedz

  Polish people, I would be SO proud if I were Polish, Pawlikowski is a genius and this movie is masterpiece and had me shattered to pieces! Greetings from Slovakia, ahoj a dobrý deň!

 • Allie Lipiec 10, 2018 Odpowiedz

  I just came from the cinema and I loved the film! It was brilliant. Greetings from the Czech republic <3

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website