"Ta opowieść jest niesamowita” - Dorociński, Rheon i Gibson o filmie 303. BITWA O ANGLIĘ - Najnowsze Filmy cda online

“Ta opowieść jest niesamowita” – Dorociński, Rheon i Gibson o filmie 303. BITWA O ANGLIĘ

matheenn Sierpień 6, 2018 Views 68

303. BITWA O ANGLIĘ – w kinach od 17 sierpnia

Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong”, „Pitbull. Ostatni pies”) i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3”), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych”). Reżyserii podjął się David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu”, „80 milionach” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Categories

(10) comments

 • S3roX Sierpień 6, 2018 Odpowiedz

  Dziwny zbieg okoliczności, że dwa filmy o tej samej tematyce wychodzą w jednym miesiącu. W każdym razie I tak mam zamiar pójść na 303. Bitwa O Anglię, widzę większy potencjał mimo “niepowalającej technologii”. Do tego drugiego filmu dorzuciłbym jeszcze tylko Karolaka 😀

 • Muarthana Del Findbennach Sierpień 7, 2018 Odpowiedz

  Brawo! Mój wujek walczył o Anglię. Cieszę się z tej produkcji.

 • Matteo K Sierpień 7, 2018 Odpowiedz

  Od razu ma się uczucie, że naprawdę fajnych ludzi ludzi zaangażowali do tego filmu

 • Wera Ok Sierpień 7, 2018 Odpowiedz

  już teraz się wzruszyłam, a co dopiero będzie w kinie… mam dobre przeczucia, czekam na film

 • NeverSurrender1939 Sierpień 8, 2018 Odpowiedz

  Ciekawe czy na końcu pokażą paradę zwycięstwa w uk na którą Polaków nie zaproszono.

 • Pomaranczowoczarny Q Sierpień 9, 2018 Odpowiedz

  Aż dziwne że Zumbach nie doczekał się filmów o sobie, był z pochodzenia Szwajcarem polskim pilotem, przemytnikiem i jeszcze cholera wie kim, generalnie miał niesamowite życie coś ala Indiana Jones bez mała.

 • Rafal Maciejczyk Sierpień 17, 2018 Odpowiedz

  Tylko trzeba przypomnieć temu aktorowi, że 303 walczył z Niemcami, a nie z nazistami.

 • Steven Thoseby Sierpień 18, 2018 Odpowiedz

  My grandfather was in the AK, it is something that fills me with enormous pride that in the face of an overwhelming enemy, The Poles NEVER gave up! Even today when Europe’ s politicians are driving Europe towards a black hole, It is the people of Poland that are lighting the way. Polska I salute you!

 • Pavel Crux Sierpień 22, 2018 Odpowiedz

  doskonały dokument fabularyzowany zrobili Brytyjczycy …bloody foreigners…..a nasza produkcja to taki tworzenie basni.

 • M Sierpień 24, 2018 Odpowiedz

  już po seansie – uważam, że warto

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website