Dyskusja reżyserki filmu

matheennCzerwiec 18, 2018Views 53

[Vider id=14 ]Niedawno w redakcji Filmwebu miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie. Oto, na prośbę reżyserki “Big Love” Barbary Białowąs, doszło do spotkania z krytykiem Filmweb.pl Michałem Walkiewiczem. Świadkiem tego historycznego w skali naszej redakcji wydarzenia była kamera Filmwebu.

Wszystko zaczęło się od filmu “Big Love” młodej reżyserki, który promowany był jako odważny głos nowego pokolenia polskich filmowców. Niestety okazało się, że w redakcji film nie zyskał przychylności, czego dowodem jest nasza recenzja napisana właśnie przez Michała. Jeżeli nie mieliście jej okazji przeczytać, to zanim spojrzycie niżej warto, abyście teraz się z nią zapoznali.

W jakiś czas po opublikowaniu recenzji skontaktowała się z nami reżyserka filmu z pytaniem, czy mogłaby porozmawiać z Michałem Walkiewiczem. Prośba ta trochę nas zaskoczyła, ponieważ taka dyskusja byłaby ewenementem na skalę krajową. Uznaliśmy jednak rację twórcy do obrony swego działa i skonfrontowania się z osobą, która wystawiła jakże surową ocenę filmowi.

Do spotkania doszło w ubiegły piątek w naszym studiu. Poprowadziła je Joanna Ostrowska. Trwało ponad godzinę i chwilami było niezwykle burzliwe.

Dla łatwiejszego oglądania, podzieliliśmy ją na dwa materiały wideo.

Categories

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website