DAWCA PAMIĘCI - oficjalny polski zwiastun (HD, 1080p) - Najnowsze Filmy cda online

DAWCA PAMIĘCI – oficjalny polski zwiastun (HD, 1080p)

matheenn Marzec 16, 2019 Views 25

“Dawca pamięci” w kinach od 22 sierpnia 2014 r.

Ekranizacja światowego bestsellera Lois Lowry, jednej z najczęściej nagradzanych amerykańskich powieści młodzieżowych ostatnich dekad. W wizjonerskiej opowieści o świecie, w którym ludzie zapomnieli, czym są miłość, pamięć i… kolory wystąpiły ikony Hollywood — wielokrotni zdobywcy Oscarów i Złotych Globów, Meryl Streep i Jeff Bridges, a także: była żona Toma Cruise’a — Katie Holmes, piosenkarka Taylor Swift, gwiazdor „Czystej krwi” — Alexander Skarsgård oraz para kinowych przystojniaków — Cameron Monaghan („Shameless — Niepokorni”) i Brenton Thwaites, czyli Książę Phillip z disnejowskiej „Czarownicy”.

Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień — jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Pamięci (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.

Categories

(11) comments

 • Łukasz Durczyński Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  Ten film powinien być obowiązkowym pkt na początku roku szkolnego dla uczniów szkół średnich. Podstawą mojego twierdzenia nie jest wątek miłosny a socjo-ideologiczno-cywilizacyjny zawarty w filmie jak i książce. Po filmie zamiast tradycyjnych lekcji wciskających kit, młodzież powinna wyrazić swoją opinie na temat ukazanego społeczeństwa. Przedstawić plusy i minusy i zacząć w końcu myśleć a nie dać sobie robić sieczkę w mózgu przy pomocy TV, FB itd. Film można ocenić na 7,5 w skali od 0 do 10. Zdecydowanie wartościowszy niż popierdolony Harry Potter czy też niepełnoletnia dziewczyna, która nie wie czy zdecydować się na pierwszy raz wybierając nekrofilie (z bladym umarlakiem) czy zoofilie (z wilkiem) w serii filmów/książek pt “Zmierzch”. P.S. ciekawe ilu z Was wie kto tak na prawdę napisał Harry’ego Potter’a i co oznacza jego blizna na czole 😉 A film Dawca Pamięci polecam ale tylko po przeczytanej wcześniej książce jak i innych o podobnej tematyce np. Nowy Wspaniały Świat – Huxley Aldous.

 • Kamil Jacewicz Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  Przecież to kopia filmu Equlibrum tylko aktorzy młodsi. Oryginału nie da się podrobić.

 • lenobia Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  Nie słyszałam o książce, ale już zarezerwowałam bilety do kina… Trailer robi swoje!

 • Małgorzata Jot Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  wczoraj bylam na tym w kinie , naprawde polecam ! 🙂 film jest świetny i daje do myślenia 😉

 • Paulina Błażyca Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  Gorąco polecam książkę. Ilość stron nie porazi, a jest naprawdę genialna. Film nie odzwierciedla tego czego czuje się po przeczytaniu “Dawcy” (nie wspomnę, że mam ochotę zabić reżysera za tak “cudowną” ekranizację). Ach, jeśli już stanowcze “NIE” dla “Dawcy”, to film ma właściwie ten sam przekaz jaki miała autorka książki: otworzyć nam oczy, nam którym powierzona jest przyszłość 🙂

 • Filip Wala Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  Z jednego powodu pójdę do kina…
  MERYL <3

 • My_little_world Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  ciekawie się zapowiada, na pewno zobaczę 🙂

 • Frank Underwood Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  Polecam ten film każdemu, kto nie docenia swojego życia ;p najlepszy film jaki kiedykolwiek oglądałam 🙂

 • rudychoszczno Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  zajebiste, pozdrawiam

 • Unster93 Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  Film wygląda na dobrze zrealizowany, natomiast już po zwiastunie widać, że będzie mocno odbiegał od książkowego pierwowzoru.

 • Agnieszka W Marzec 16, 2019 Odpowiedz

  oczywiscie film 10/10 trailer też:P

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website